Ipari parkok fejlesztése
GINOP-1.2.4- 16
- 2017. április 16.
GINOP-2.1.8-17
A pályázat célja:
A hazai mikro, kis- és középvállalkozások versenyképességének növelése adaptív technológiai innovációs tevékenységek támogatásával. A pályázat olyan eszközök, immateriális javak beszerzését támogatja, amelyek a támogatást igénylő vállalkozásnál a támogatási kérelem benyújtásakor nem álltak rendelkezésre és beszerzésük révén a támogatást igénylő vállalkozásnál:
- új vagy lényegesen módosított termék, szolgáltatás, eljárás jön létre, vagy
- új vagy lényegesen módosított eljárás, technológia alkalmazására, piaci bevezetésére kerül sor.
Ki pályázhat:
Azon mikro-, kis- és középvállalkozás, amely:
- Azok a vállalkozások, amelyek rendelkeznek legalább egy lezárt (beszámoló/SZJA bevallással alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel (az elő társaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele).
- Éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelmek benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum 1 fő volt.
- Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, szövetkezetek, egyéni vállalkozók, egyéni cégek vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező szövetkezetek vagy kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepei.
- Akik nem tartoznak az EVA hatálya alá.
Önállóan támogathatóak csekély összegű (de minimis) támogatás keretében:
• Eszközbeszerzés
Technológiai fejlesztést eredményező új eszközök beszerzése.
• Immateriális javak beszerzése
Harmadik féltől piaci áron megvásárolt szoftver, gyártási licenc vagy know-how, amennyiben a tranzakcióra a piaci feltételeknek megfelelően került sor.
Kötelező vállalások:
Saját tőke mértékének növelése
A támogatást igénylő vállalja, hogy saját tőkéje a projekt megvalósítás befejezését követően a fenntartási időszak első üzleti évében a teljes megítélt támogatási összeg legalább 50%-ával növekszik és annak mértéke nem csökken a fenntartási időszak végéig.
Fenntartási Kötelezettség:
A projekt megvalósítás befejezésétől számított 3 évig.
Területi korlátozás:
A fejlesztés megvalósulásának helyszíne a támogatást igénylő bejegyzett magyarországi székhelye, telephelye vagy fióktelepe lehet. A megvalósítási helyszínnek a támogatási kérelem benyújtását megelőzően legalább 6 hónappal bejegyzésre kell kerülnie, a támogatási kérelem benyújtásának időpontjában per- és igénymentesnek kell lennie, továbbá alkalmasnak kell lennie a projekt megvalósítására.
A támogatási kérelemben kizárólag egy megvalósítási helyszín megjelölésére van lehetőség.
Nem támogatható a Közép-magyarországi régió területén megvalósuló fejlesztés.
A támogatás mértéke, összege:
A vissza nem térítendő támogatás összege:minimum 5 millió Ft, maximum 15 millió Ft.
A támogatás mértéke maximum az összes elszámolható költség 50%-a lehet.
Önerő:
A projekt elszámolható összköltségének 10%-át kitevő igazolt saját forrással kell rendelkeznie.
Előleg:
Az előleg mértéke a megítélt vissza nem térítendő támogatás 75%-a.
Támogatásban nem részesíthetők köre:
- A saját tőkéje a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott legutolsó lezártteljes üzleti év éves beszámolója alapján negatív;
- A támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámolója alapján a saját tőkéje a törzstőke (alaptőke) jogszabályban előírt legkisebb mértéke alá csökkent;
- Az elszámolható összköltsége meghaladja a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott, legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti árbevételét;
- Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), illetve az elődszervezete az APEH által indított végrehajtási eljárás van folyamatban;
- Amely vállalkozás fejlesztendő tevékenysége nem a Felhívás 2. számú mellékletében található TEÁOR számok alá tartozik;
A pályázat benyújtható:
2017. december 11-én 12 órától2018. február 15-én 12 óráig
Közzétéve itt: Pályázatok | Ekkor: 2017. április 11.
A támogatás célja olyan felhőszolgáltató központok létrehozásának támogatása, amelyek professzionális informatikai infrastruktúrát (Infrastucture as a Service, IaaS) és/vagy platformokat (Platform as a Service, PaaS) és/vagy alkalmazásokat (Software as a Service, SaaS) mint szolgáltatást nyújtanak mikro-, kis- és középvállalkozások számára.
A pályázat célja a hazai mikro, kis- és középvállalkozások versenyképességének növelése adaptív technológiai innovációs tevékenységek támogatásával.
A pályázat célja, hogy az alkalmazottak foglalkoztathatóságának, a munkavállalók munkahelyi készségeinek és kompetenciáinak javítása révén növekedjen a vállalkozások versenyképessége.